Радина Томова спечели златния медал в надпреварата "Шампион по време на карантина"

Снимка: БФХГ

Радина Томова спечели златния медал в надпреварата "Шампион по време на карантина", която се проведе в 7 онлайн кръга сред момичетата от националния отбор по художествена гимнастика (девойки) - индивидуално.

Тя събра общо 15 точки, като втора с 12 се класира именно Катрин Цонева, а трета се нареди Стиляна Николова със сбор от 10 точки.

Момичетата се бориха в 7 кръга със задачи, които им бяха поставяни от старши-треньорът на националния тим за девойки Валентина Иванова, неиният помощник Райна Тошева и хореографът Георги Аспарухов.

Задачите включваха рисуване, писане на поезия, актьорско майсторство, танци на различни народи съчетания с повече уреди, елементи за гъвкавост, бърза реакция, креативни решения.

“Задачите провокират способността на състезателките за бърза реакция, творческо мислене и креативни решения”, коментира Иванова и сподели, че това са елементите, които изграждат един спортист и му помагат на състезания, по време на тренировки, а и в живота изобщо".