Ботев и ЦСКА София оставиха интригата за реванша

Ботев (Пловдив) и ЦСКА София отложиха развръзката за реванша.
Снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) и ЦСКА София завършиха 0:0 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България по футбол.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме на стадиона в "Коматево", а след почивката „червените“ направиха няколко фрапантни пропуска.

В 9-ата минута Бусато не се намеси по най-добрия начин след центриране отдясно и бе близо да прати сам топката в собствената си врата.

Бразилецът първо я изпусна около голлинията, а след това я извади и в корнер покрай дясната греда.

След това пропуски за Ботев направиха Балтанов и Тонев.

В 57-ата минута дойде и най-сериозният пропуск в мача, който можеше да донесе преднина на гостите от София.

Соу намери Белтраме, който се намираше на няколко метра от вратата, но стреля над напречната греда.

В 65-ата минута и Ботев можеше да открие, но мощен удар на Неделев излезе в аут.

Малко по-късно гостите пък пропуснаха нова възможност. Малинов изведе резервата Тиаго, който шутира от 7-8 метра, но стражът на пловдивчани изби.

В самия края на мача Ботев остана с човек по-малко след втори жълт картон на Филипов.