от 07.00 часа

Кристиан Димитров игра цял мач при загуба на Хайдук

Кристиан Димитров (вляво) игра цял мач за Хайдук.
Снимка: SK Hajduk

Българският защитник Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук (Сплит) при драматична загуба с 2:3 от домакина Локомотива (Загреб) в 30-ия кръг на хърватското футболно първенство.

Победата на "железничарите" коронова като шампион на страната за 21-и път Динамо (Загреб), който шест кръга преди края има непреодолим аванс от 19 точки на върха.

Хайдук поведе с 2:0 след две попадения на Милош Чакташ през първото полувреме, но допусна обрат.
Денис Колингер намали в последните секунди преди почивката, а в средата на втората част Индрит Тучи изравни.

Оливер Петрак в седмата минута на добавеното време донесе успеха на Локомотива, който с 53 точки се изкачи на второто място в класирането. Хайдук пък вече е пети с 51 точки.

Недостижимият първенец Динамо има 72 точки.