Зенит защити предсрочно титлата си в Русия

Футболистите на Зенит за втора поредна година са шампиони на Русия.
Снимка: ФК Зенит

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) победи Краснодар катогост с 4:2 в мач от 26-ия кръг на руското първенство по футбол и стана предсрочно шампион. "Сините" са с актив от 62 точки и са недостижими на върха до края на шампионата.

Московският Локомотив е на второ място с 49 пункта, а Краснодар е трети с 45 и мач по-малко.

За Зенит точни бяха Сердар Азмун в 5-ата и 52-ата минута, Артьом Дзюба (45-ата от дузпа) и Алексей Сутормин (72-а минута). За Краснодар два гола вкара Данил Уткин.

Зенит е шампион на Русия за втора поредна година под ръководството на Сергей Семак. Преди това клубът от Санкт Петербург бе първенец при Дик Адвокаат (2007 г.), Лучано Спалети (2010, 2011-2012) и Андре Вияш-Боаш (2014-2015). Зенит е и шампион и  на СССР от 1984.