Жулиан Георгиев и Майкъл Иванов с успехи на държавното по мотокрос

Майкъл Иванов
Снимка: Личен архив

Жулиан Георгиев (СК Киппен МХ Рейсинг тим, Кавазаки) и Майкъл Иванов (МСК НСА Моторспорт, КТМ) спечелиха победите съответно в МХ2 и МХ1 от републиканския шампионат по мотокрос. Четвъртият кръг бе проведен в Зелен Дол край Благоевград и бе наблюдаван от около 5 хиляди любители на моторните спортове.

Хакан Халми (МСК НСА Моторспорт, КТМ) стартира отлично и поведе колоната в МХ2, но в средата на първия манша получи повреда на мотора и не успя да завърши. От това се възползва Жулиан Георгиев (СК Киппен МХ Рейсинг тим, Кавазаки), който пое лидерството и го запази до карирания флаг.
Във втория манш обаче Халми кара много убедително и стигна до победата, но с общия актив от 30 точки той се нареди на пета позиция за кръга. На подиума за награждаване се качиха Жулиан Георгиев като победител от двата манша с 47 точки, Виктор Нейчев (40 точки, МСК Еър Макс Рейсинг, Ямаха) и Алекс Димитров (36 точки, СК Мото Спорт Варна, КТМ).

Майкъл Иванов доминираше отново в МХ1 и спечели двойна победа с 50 точки пред Любомир Васев (44 точки, СК Киппен МХ Рейсинг тим, Ямаха) и Стефан Нейчев (38 точки, МСК Еър макс Рейсинг, Ямаха).
При най-малките участници в клас МХ50 двойна победа записа Никола Мутафчиев (50 точки, СК Панчо рейсинг тим, КТМ). След него и в двата манша завършиха Кристиян Андреев (44 точки, МСК М6 Ямаха Рейсинг тим, КТМ) и Николай Павлов (40 точки, МСК М6 Ямаха Рейсинг тим, Хускварна).

Идентична беше ситуацията и в МХ65, където първите трима финишираха един след друг и в двете състезания. Победител стана Дани Цанков (50 точки, МСК М6 Ямаха Рейсинг тим, Ямаха), а втори и трети са Венцислав Тошев (44 точки, СК Мото Спорт Варна, КТМ) и Мартин Лалев (40 точки, МСК Севлиево, КТМ).

В МХ85 състезанието спечели Християн Георгиев (50 точки, СК Мото Спорт Варна, КТМ), като по едно второ място от двата манша си разделиха неговите подгласници Живко Иванов (42 точки, Елхово Рейсинг тим,КТМ) и Мирослав Димитров (42 точки, СК Киппен МХ Рейсинг тим, Ямаха).

Николай Йовчев (МСК Еър Макс Рейсинг, Хонда) спечели двата манша в МХ. До него на подиума се качиха Николай Колев (42 точки, МСК М6 Ямаха Рейсинг тим, Хонда) и Григор Царев (40 точки, Джи Ар Си Моторспорт 2020, КТМ). В МХ Сениор пък Васил Стоянов (СК Киппен МХ Рейсинг тим, Хонда) спечели двата манша. Нещо рядко срещано се получи с трима пилоти след него в крайното класиране за кръга. Атанас Петров (АИТ рейсинг тим, КТМ), Станко Боянов (МСК НСА Моторспорт, Кавазаки) и Янко Зоков (АИТ Рейсинг тим, Кавазаки) събраха по 40 точки от двете състезания. На подиума се качиха Стоянов, Петров и Боянов.

Следващият кръг от републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 3 и 4 октомври в Троян.