Наш екипаж втори на рали Сърбия

„Мегапорт Рейсинг“ - Мирослав Ангелов и Георги Гаджев
Снимка: Rally Sliven

Двукратният до днес национален шампион в ралитата Мирослав Ангелов и неговият навигатор Георги Гаджев (Мегапорт Рейсинг, Шкода Фабия R5 Ево) завършиха втори в 53-ото издание на Рали Сърбия и първи от българските екипажи в състезание, което отбеляза края на рали-сезона на страната.
Това е втора поредна титла за Ангелов и Гаджев, поставили индиго под успеха си от миналия сезон.

Победител в най-голямото състезание на съседите е екипажът Душан Боркович/Игор Маркович (Шкода Фабия R5 Ево), които взеха 10 от 12-те скоростни етапа. Две други изпитания бяха спечелени от новите шампиони на България.
Втори в подреждането на българите са състезателите от варненския АРТ Моторспорт Йордан Атанасов/Ангел Башкехайов (Мицубиши Лансър Ево 9), които са и новите носители на вицешампионското звание за годината.

Втората половина на днешният ден бе успешен шампионския екипаж, който успа на два пъти да бъде по-бърз от Боркович/Маркович. Само за сравнение, преди година двамата българи така и не успяха да вземат и една отсечка на сърбите.
Това състезание предопредели победителят в "малката купа" - надпреварата за екипажите с автомобили с две задвижващи колела (2WD). След като първо удари бордюр, а след това преобърна колата по таван, водачът в класирането Дилян Станков (Булсим, Пежо 208 R2) отпадна от надпреварата. Той не само подари титлата на 19-годишния панагюрец Денис Станчовски (навигатор Явор Брънков, Автоцар, Пежо 208 R2), но и отстъпи без борба титлата и в RC4.
Станчовски/Брънков завършиха на първото място до подиума, като записаха най-големия си успех в кариерата - освен двете титли, това класиране е най-високото място, до което двамата са достигали в международно рали извън България.