Щутгарт и Кьолн си поделиха по точка

Щутгарт завърши 1:1 срещу Кьолн

Новакът в Бундеслигата Щутгарт завърши 1:1 срещу Кьолн в първия мач от 5-ия кръг на германския футболен шампионат и пропусна да се изравни по точки с лидера в класирането Лайпциг преди изиграването на всички мачове от кръга.

Домакините от Щутгарт поведоха още в 24-ата секунда.

В първата атака в мача Саша Калайджич подаде на Орел Мангала, който прати топката до гредата и реализира първото си попадение в Бундеслигата.

Във 2-ата минута „швабите“ пропуснаха да удвоят аванса си, след като Силас Фунду от фаул прати топката в напречната греда.

В 23-ата минута Атакан Каразор извърши ненужно нарушение в наказателното поле и реферът Гуидо Винкман даде дузпа за Кьолн, която Андерсон реализира.

След почивката най-добрият шанс за Щутгарт пропиля резервата Николас Гонсалес, който също улучи греда.

Кьолн остава без победа и има 2 точки, докато Щутгарт е на 4-та позиция с 8 – на две от Лайпциг.