Контузия извади Лясков от игра за 2 седмици

Ангел Лясков лекува контузия.
Снимка: БФС

Българският младежки национал Ангел Лясков ще пропусне следващите две седмици от сезона заради контузия.

Левият защитник пострада при победата на клубния му отбор Олимпия (Любляна) над Целе с 1:0 в словенския футболен елит на 18 октомври, когато беше заменен принудително в началото на второто полувреме.

Медицинските изследвания показаха разтежение на връзка на коляното. Травмата не е сериозна, но се налага кратка почивка и рехабилитация.

22-годишният Лясков бързо се утвръди като основен футболист в състава на Олимпия след трансфера си от ЦСКА София през лятото. Той вече записа 6 официални мача за словенския гранд от началото на сезона, но заради здравословния проблем пропусна загубата с 1:2 от лидера в първенството Табор Сежана през уикенда.