от 07.00 часа

Тийм и Джокович с двусетови победи във Виена

Доминик Тийм

Миналогодишният шампион Доминик Тийм стартира с победа защитата на трофея си на АТР 500 тенис турнира във Виена след успех над украинеца Виталий Сачко с 6:4, 7:5. Успешно започна и световният №1 Новак Джокович.

Австриецът се нуждаеше от 1:48 часа игра, за да преодолее съпротивата съперника си, който е 529-и в света, в първия кръг на надпреварата с награден фонд 1.55 милиона евро.

В първата част втория поставен Тийм поведе с 5:1 гейма, но загуби концентрация и позволи на Сачко да спечели три поредни гейма, преди отново да го пробие и да затвори сета. Във втория Доминик нанесе удара си в заключителния гейм, когато направи брейк и така спечели срещата.

Във втория кръг на турнира във Виена Тийм ще срещне Кристиан Гарин. Чилиецът отстрани Стан Вавринка от Швейцария с 6:4, 6:7(9), 6:3.

Водачът в схемата Джокович имаше известни проблеми но спечели сръбското дерби с Филип Крайинович със 7:6(6), 6:3.

Новак губеше с 3:5 гейма в първата част, а после отрази и сетбол при 5:6 точки, за да я измъкне. .Във втората Джокович проби в третия и последния гейм.

Следващият съперник на 33-годишния белградчанин е хърватинът Борна Чорич.