Стефани и Габриела Стоеви са на полуфинал в Саарбрюкен

Сестрите Стефани и Габриела Стоеви се класираха за полуфиналите в надпреварата на двойки на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Саарбрюкен с награден фонд 90 хиляди долара.

Българките, които са шампионки в надпреварата от 2018 година, победиха номер 5 в схемата Александра Бьое и Мете Поулсен (Дания) с 21:13, 21:15 за 37 минути.

Сестри Стоеви поведоха в началото и без проблеми спечелиха първия гейм. Във втората част се игра равностойно до 12:11, след което сестрите взеха четири поредни точки и до края доминираха.

Следващите съпернички на българките са осмите в схемата Дебора Джиле и Черил Сейнен (Нидерландия).

В игрите по единично Иван Русев отпадна на четвъртфиналите. Българинът загуби от третия поставен Марк Калюв (Нидерландия) със 7:21, 6:21 за 25 минути.