Ривър Плейт на четвъртфинал в Копа Либертадорес

Футболистите на Ривър Плейт (в бяло и червено) спечелиха у дома.

Отборът на Ривър Плейт победи уругвайския Насионал с 2:0 у дома в първи четвъртфинален мач в южноамериканския турнир на шампионите Копа Либертадорес.

Гонсало Монтиел от дузпа и Бруно Сукулини вкараха головете за комфортната победа в Буенос Айрес.
Още два пъти реферът посочи бялата точка за дузпа в полза на Ривър Плейт. При първата възможност в 42-а минута Рафаел Боре пропусна, а при втората в 46-а минута дузпата бе отменена след намесата на ВАР.

В другите четвъртфинали парагваският Либертад завърши 1:1 с бразилския Палмейрас, а при същия резултат завършиха и бразилските Гремио и Сантос.

Бока Хуниорс елиминира Интернасионал след изпълнение на дузпи и се класира за четвъртфиналите, където ще срещне друг аржентински отбор Расинг. Първата среща е на 17 декември.