Селта разгроми Кадис в Испания

Яго Аспас (вляво) се отличи с гол и две асистенции за Селта.

Отборът на Селта победи с категоричното 4:0 у дома Кадис в последна среща от 13-ия кръг във футболното първенство на Испания.

Гостите от Андалусия пътуваха до Виго след победа с 2:1 срещу Барселона, но още до почивката допуснаха четири попадения във вратата си.
След само шест минути игра третият гол на Нолито в четири двубоя даде аванс за галисийците след асистенция на Яго Аспас. Алваро Негредо удари греда малко по-късно, а Аспас реализира във вратата на Кадис от дузпа в 31-ата минута.
В 43-ата минута Аспас асистира за попадението на Фран Белтран, а Брайс Мендес се разписа за 4:0 с глава в добавеното време.

След почивката темпото на игра спадна значително, но Селта си осигури трети пореден успех над Кадис и се изкачи на девето място в класирането с актив от 16 точки.

Кадис е на седмата позиция в Примера дивисион с 18 спечелени точки.