от 21.00 часа

Ливърпул подчини Тотнъм и поведе еднолично

Мохамед Салах (в средата) вкара първия гол за победата на Ливърпул над Тотнъм

С гол на Роберто Фирмино в 90-ата минута шампионът Ливърпул победи с 2:1 Тотнъм, в мач от 13-ия кръг на английското футболно първенство и излезе еднолично начело в класирането.

Преди този двубой двата обора бяха с еднакъв брой точки, като само головата разлика даваше предимство на "шпорите".

Ливърпул доминираше тотално през първата част и 26-ата минута поведе с гол на Мохамед Салах.

При първата си контраатака в 33-ата минута обаче Тотнъм изравни след попадение на Хюн-Мин Сон.

След почивката и двата отбора имаха шансове, като удари Бергвайн и Мане срещнаха гредите.

Ливърпул обаче стигна до втори гол на Фирмино в самия край на мача.

В другите срещи:

Арсенал - Саутхемптън 1:1, Лийдс - Нюкасъл 5:2, Лестър - Евертън 0:2, Фулъм – Брайтън 0:0 и Уест Хем - Кристъл Палас 1:1.

Води Ливърпул с 28 точки, следван от Тотнъм 25, а Саутхемптън и Лестър имат по 24.