Челси спечели дербито с Уест Хем

Тиаго Силва бележи гол.

Челси победи Уест Хем с 3:0 в един от най-оспорваните лондонски сблъсъци и вече е на пето място в класирането на Премиър лийг. Тимът на Франк Лампард има равен брой точки с Тотнъм (25) и изостава на 6 от лидера Ливърпул.

Лондонското дерби беше равностойно през по-голямата си част, но Челси поведе рано с гола на Тиаго Силва, а в последния четвърт час две попадения на Тами Ейбрахам решиха всичко. Това беше първа победа за "сините" срещу съперник от топ 10 на класирането през сезона.

Успехът на Челси можеше да е и по-убедителен, но в края на редовното време Вернер уцели напречната греда след хубав пас на Канте.

Уест Хем пропусна шансовете си в началото на второто полувреме и допусна пето поражение през сезона, което остави тима в средата на таблицата с 21 точки.