Арсенал с ново реми в Англия

Гранит Джака от Арсенал (вляво) се бори за топката с Андрос Таунсенд.

Арсенал и Кристъл Палас завършиха 0:0 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол. Срещата не беше от най-интригуващите и равенството бе закономерно.

До 30-ата минута Андрос Таунзенд, Еберечи Езе и Уилфред Заха отправиха удари към вратата на Арсенал, пазена от Бернд Лено, но без да успеят да му вкарат. Обамеянг пък пропусна за домакините. Малко преди почивката Джеймс Томкинс от състава на Кристъл Палас удари греда, а след това Бентеке затрудни Лено, но германският страж изби в корнер. В началото на втората част домакините имаха положения чрез Белерин и Сака, но не последва промяна на нулевото равенство.

Футболистите на Кристъл Палас изразиха претенции за дузпа в 85-ата минута за нарушение срещу Уилфред Заха, но съдията Андре Маринър подмина ситуацията. След равенството Арсенал е на 11-ото място във Висшата лига с 24 точки, а Палас е на 13-ата позиция с 23.