Монако удържа Монпелие

Отборът на Монако удържа финалния щурм на Монпелие и стигна до победа с 3:2 като гост в първия мач от 20-ия кръг на френската Лига 1.

Монегаските имаха комфортен аванс от 3:0 преди заключителния половин час на срещата, но два бързи гола на домакините внесоха нужната доза драматизъм за решителната част от мача, в която обаче нови голове не паднаха.

Германецът Кевин Фоланд откри резултата в 24-тата минута с десетия си гол за сезона, а 11 минути по-късно Уисам бен Йедер покачи на 2:0.

В 61-вата минута Бен Йедер от дузпа покачи на 3:0 в полза на гостите, но до 69-ата минута Монпелие върна два гола чрез 18-годишния Ели Уаи и Анди Делор.

В края на мача Делор можеше да донесе и равенството на домакините, но бе спрян по фантастичен начин от вратаря на Монако Бенжамен Льокомт.

С победата Монако събра 36 точки и остава на четвърта позиция, само на четири пункта зад лидера Олимпик Лион.