Манчестър Сити излезе втори във Висшата лига

Рахийм Стърлинг спира топката на гърди. Той отбеляза четвъртия гол за Сити.

С два гола на защитника Джон Стоунс и по един на Илкай Гюндоган и Рахийм Стърлинг Манчестър Сити победи с 4:0 Кристъл Палас и излезе на второ място в класирането на Висшата лига.

"Гражданите" стигнаха до петия си пореден шампионатен успех безпроблемно и вече са само на две точки зад градския си съперник Манчестър Юнайтед, който има и мач повече и снощи завърши 0:0 с Ливърпул на "Анфилд".

Стоунс даде аванс на домакините в 26-ата минута, когато засече центриране на Кевин де Бройне, за да вкара едва втория си гол в кариерата във Висшата лига и първи от 2015 година насам.

Второто попадение за Манчестър Сити падна малко след почивката и бе дело на Илкай Гюндоган, а Стоунс покачи на 3:0 в 68-мата минута, довкарвайки топката след удар на Рубен Диаш.

Крайното 4:0 бе оформено от Стърлинг в 88-мата минута, като английският национал вкара директно от пряк свободен удар.

С успеха Манчестър Сити събра 35 точки, Кристъл Палас има 23 и заема 13-о място в класирането.