Севиля в топ 4 след труден успех срещу Алавес

Футболистите на Севиля поздравяват вратаря Буну за спасената дузпа.

Вратарят на Севиля Ясин Буну спаси дузпа в последната минута и помогна на своя тим да спечели с 2:1 като гост срещу Алавес в мач от 19-ия кръг на испаската Ла Лига.

С успеха Севиля се изкачи на четвърто място с 33 точки, една по-малко от третия Барселона и на осем след лидера Атлетико.

Юсеф Ен Несири откри резултата в полза на Севиля още в 3-а минута с удар в долния десен ъгъл, но домакините от Алавес изравниха с попадение на Едгар Мендес в 12-а минута.
Победният гол за андалусийците вкара Сусо в 30-а минута.

В края на мача Севиля стигна до трето попадение след автогол на Химо Наваро, но то бе отменено заради игра с ръка на футболист на Севиля.

В последната минута съдията отсъди дузпа в полза на Алавес за игра с ръка на Жул Кунде, но мароканският страж на Севиля Ясин Буну, известен още като Боно, отрази удара на Хоселу.