от 21.00 часа

Волейболистите на Берое с четвърти пореден успех в Суперлигата

Волейболистите на Берое записаха четвърти пореден и общо пети успех във Втората осмица на Суперлигата. Момчетата на Иван Тасев надиграха категорично Арда с 3:0 гейма, в отделните части  25:15, 25:21, 25:22 точки, в мач от седми кръг на шампионата.

Старозагорци са трети с 14 точки (5 победи, 2 загуби), Арда е на последното осмо място с 0 точки (7 поражения).

Домакините почти не срещнаха проблеми в първата част, като успяха да затворят със солидна преднина. В следващите две части играта бе доста по-оспорвана, като беройци показаха устойчивост в ключовите моменти и заслужено се поздравиха с победата.

Най-резултатен бе Симеон Александров с 12 точки (1 ас, 2 блокади), с 11 точки се разписа Руси Желев (3 аса, 1 блокада). По 9 точки добавиха Милослав Димов (5 аса, 1 блокада) и Иван Тасев. За съперника Манол Янев реализира 9 точки.

Следващият двубой за Берое е на 31 януари (неделя), срещу Дунав (Русе). Арда среща Тетевен Волей на 30 януари (събота).