от 12.00 часа

Марица записа пета загуба в Шампионската лига

Марица (в жълто-синьо) отстъпи на домакините в Лодз.
Снимка: CEV

Женският волейболен Марица (Пловдив) претърпя пета поредна загуба в своята Група "C" на Шампионската лига за жени и остава не само без победа, но и на последното четвърто място само с 1 точка. Най-престижният европейски клубен турнир през този сезон се провежда на турнирна система, а пловдивчанки отстъпиха на полския ЛКС Комерскон (Лодз) в зала Лудж Спорт Арена с 1:3 (24:26, 18:25, 25:23, 17:25).

Най-резултатната състезателка на Марица Александра Миланова записа 18 точки, а Мирослава Паскова добави 15.

Турският ВакъфБанк (Истанбул) вече си осигури класиране за четвъртфиналите, след като надигра френския АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) с убедителното 3:0 (25:15, 25:13, 25:18) в другия мач от групата за деня. С пълен актив от пет победи и 15 точки в пет изиграни срещи, момичетата на Джовани Гуидети вече са недостижими на върха в класирането.

Именно срещу ВакъфБанк излизат маричанки в последния си мач от групата в четвъртък, от 19:00 часа.