Олимпик (Марсилия) с първа победа след 7 мача

Алваро Гонсалес вкара първия гол срещу Ница.

Олимпик (Марсилия) спечели с 3:2 срещу гостуващия Ница в отложен мач от 11-ия кръг на френското първенство и се изкачи на шесто място в класирането. За домакините това е първа победа от 6 януари насам след серия от седем мача без успех.

Централният защитник Алваро Гонсалес в 14-ата и Саиф-Един Хауи в 42-ата дадоха преднина от два гола на Марсилия след първите 45 минути с първите си попадения за сезона. Амин Амин Гуйри върна един гол за Ница две минути след почивката, а Хауи направи резултата 3:1 в 53-ата минута.

Три минути преди края резервата Малик Селуки вкара нов гол за Ница, но това беше всичко в мача.

Марсилия вече има 37 точки и се изкачи на шеста позиция в класирането. Ница е на 14-о място с 29 точки, след като претърпя пета поредна загуба в шампионата.