от 07.00 часа

Монтана загуби мач без значение в Адриатическата лига

Монтана

Отборът на Монтана загуби като гост от Будучност (Черна гора) с 53:70 (15:19, 19:16, 8:20, 11:15) в последния си мач от първата фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Срещата обаче беше без особено значение за двата тима, които предсрочно си осигуриха място във финалната четворка на надпреварата. Другите два отбора в топ 4 са Берое (Стара Загора) и Цинкарна Целе (Словения).

Възпитаничките на Стефан Михайлов изиграха равностойно първо полувреме, след което имаха пасив от само точка - 34:35. Домакините обаче решиха мача след силна трета част, която спечелиха с 20:8. Най-голямата преднина за Будучност беше 19 точки при 70:51 55 секунди преди сирената.

За Монтана се отличи Шериз Уилямс с 16 точки и 7 борби. Евгения Нацкина добави 8 точки. За победителките най-полезна беше Мина Джорджевич, която записа "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби.

Берое спечели първото място в редовния сезон с 26 точки след 12 победи и 2 загуби, на второ място е Будучност с 24 точки, баланс 11-2 и мач по-малко, а на трето - Монтана с 23 точки след 9 успеха и 5 поражения.