Анди Мъри записа първа победа за годината

Анди Мъри не беше печелил мач от US Open миналата година.
Снимка: ABN AMRO WTT

Бившият номер едно в света Анди Мъри записа първата си победа за 2021 година.

В мач между тенисисти с „уайлд кард“ британецът надделя над представителя на домакините Робин Хаасе след 2:6, 7:6(2), 6:2 на АТР 500 турнира в зала в Ротердам.

Мъри, който в момента е №123, губеше с 0:3 в третия сет, но силите на 193-ия в ранглистата нидерландец свършиха и 33-годишният шотландец спечели шест поредни гейма, а с това и мача.

Шампионът от 2009 година Анди завърши с 33 печеливши удара, шест от които бяха асове, в срещата, продължила два часа и половина.

„Намерих ударите си си и в края на мача играх по-добре. Мисля че се движих добре. След толкова дълъг мач и бедрото и сухожилията ми са добре, което е позитивно“,

В следващия кръг Мъри очаква победителя от срещата между четвъртия поставен Андрей Рубльов от Русия и американския квалификант Маркус Гирон.