Пари Сен Жермен допусна домакинска загуба от Нант

Икарди от ПСЖ (вдясно) в двубой с футболиста на Нант Джирото.

Отборът на Пари Сен Жермен направи грешна стъпка в битката за титлата във Франция, след като загуби домакинството си на борещия се оцеляване Нант с 1:2 в мач от 29-ия кръг на Лига 1.

На "Парк де Пренс" парижани поведоха в резултата малко преди почивката чрез Юлиан Дракслер, но бяха шокирани с обрат от предпоследния в класирането през второто полувреме. Рандал Коло Муани изравни в 59-та минута, а 12 минути по-късно Моузес Саймън даде преднина на гостите. До края възпитаниците на Маурисио Почетино така и не успяха да отговорят на предизвикателството и записаха седмо поражение от началото на сезона.

По този начин ПСЖ остава на второ място в класирането с 60 точки, колкото има и третият Лион. Лидер е Лил с три точки повече. От своя страна Нант се изкачи до 18-ата позиция в подреждането с актив от 27 точки и вече е само на точка от спасителната черта.