Нефтохимик финалист след неприятен инцидент с треньора на Хебър

Нефтохимик
Снимка: bgvolleyball

Нефтохимик  стана вторият финалист в турнира за купата на България. Волейболистите от Бургас надиграха в петгеймова битка домакините от Хебър с 3:2 (18:25, 25:21, 25:23, 23:25, 19:17 ) във втория полуфинал, който се игра в пазарджишката зала „Васил Левски“.

Към края на третия гейм неприятен инцидент прекъсна мача за около 20 минути. Старши-треньорът на Хебър Драган Иванов внезапно колабира и се свече на земята. Медицинските лица в залата веднага реагираха, но проблемът явно бе сериозен и се наложи да бъде извикана Бърза помощ.

Впоследствие от местната болница долетя успокоителната новина, че Иванов е бил стабилизиран.

И двата отбора проявиха психическа устойчивост и продължиха мача, в който след много оспорвана борба гостите от Бургас спечелиха след тайбрек.