Адриан Андреев влезе в схемата в Португалия

Адриан Андреев
Снимка: Tennis TV

Националът за Купа „Дейвис“ Адриан Андреев преодоля квалификациите на тенис турнира на клей от сериите „Чалънджър“ от категория 50 и с награден фонд 31 440 евро в Оейраш, Португалия.

Осмият поставен българин направи обрат срещу Филип Кристиан Джиану от Румъния и го победи след 6:7(4), 6:2, 3:0 и отказване на съперника.

В първата част двамата си размениха по четири пробива. На два пъти 19-годишният румънец сервираше за сета, на Андреев правеше рибрейк.
В последвалия тайбрек Адриан поведе с 4:2 точки, но загуби следващите пет разигравания, а с това и сета.

В следващия българинът доминираше и след 1:2 спечели пет поредни гейма, за да изравни частите.

Серията на 19-годишният софиянец продължи и в третия сет. При 3:0 и 30:15 за Андреев Джиану се отказа.

Така Адриан влиза в основната схема, където по-късно днес ще научи съперника си. Това ще е някой измежду №3 Ернесто Ескобедо (САЩ), №4 Елиът Бенчетрит (Мароко), Йонас Форейтек (Чехия) и Чун-хсин Цен (Тайван).

С достигането дотук българинът заслужи 2 точки за световната ранглиста, където е №387, както и 320 евро от наградния фонд.