от 12.00 часа

Тийнейджър отстрани водача в схемата в Каляри

Лоренцо Музети
Снимка: Sardegna Open

Водачът в схемата на АТР 250 тенис турнира в Каляри, Италия, Дан Евънс отпадна на осминафиналите.

19-годишният представител на домакините Лоренцо Музети отстрани британеца след 6:1, 1:6, 7:6(8), въпреки че губеше с 3:6 точки в тайбрека на третия сет

Двамата съперници си размениха по един сет на остров Сардиния, а в третия битката беше изключително равностойна. В деветия гейм Евънс имаше две поредни точки за пробив, но 90-ият в ранглистата Музети не трепна и ги отрази. На свой ред тенисистът от Ферара стигна до мачбол в 12-ия гейм но не успя.

В последвалия тайбрек британецът дръпна с 6:3 точки, но италианецът отрази трите мачбола – последният от които с виртуозна къса топка. После двамата си размениха по един мачпойнт, но след това Лоренцо затвори мача – пак с къса.

Италианецът завърши със 74 процента вкаран първи сервис и също толкова спечелени точки при разиграването му.

На четвъртфинал Музети очаква победителя от срещата между №6 в схемата Джон Милман от Австралия и сърбина Ласло Джере.