от 07.00 часа

Исторически успех на ЦСКА 1948, трето място за ЦСКА София

ЦСКА 1948 победи ЦСКА София с 1:0 в един от най-интересните мачове от предпоследния кръг за сезона. Новакът в Първа лига се наложи с гол на Маро Топузов в 65-ата минута, а по този начин спря съперника си за второто място.

Загубата спря носителя на купата да се бори за сребърните медали. Кръг преди края на сезона той изостава с четири точки от Локомотив (Пловдив). ЦСКА 1948 е пети в таблицата с 44 точки и не може се изкачи или да падне по-надолу.

За ЦСКА 1948 това е първи успех над ЦСКА София от три мача. Първата среща през сезона завърши 2:2, а във втория двубой ЦСКА София се наложи с 2:0.

Много силен мач за ЦСКА 1948 изигра вратарят Даниел Наумов. Той отрази куп опасни удар, а в добавеното време на срещата спаси и дузпа, изпълнена от Жорди Кайседо.

През първата част пък два гола на ЦСКА София, дело на Мено Кох и Георги Йомов бяха отменени заради игра с ръка и на двамата.