Димитър Димитров - осми на земя

Димитър Димитров завърши на осмо място във финала на земя на Световната купа във Варна. Българинът допусна неточност в края на представянето си и получи оценка 13.350. Победител е Аурел Бенович (Хърватия) - 14.950 точки.

Единствената българка във финалите завърши на 9-о място на греда. Българската състезателка получи 10,950. Тя влезе във финала с уайлд кард. Победителка е украинката Анастасия Бачинска - 13,250 точки.

Оксана Чусовитина спечели бронзов медал на коронния си уред прескок  във варненския Дворец на културата и спорта. 45-годишната узбекистанка заслужи 13,700 точки, което беше достатъчно да й осигури отличието. Феноменалната спортистка се готви за своята осма олимпиада, което е рекорд в световната гимнастика.
Със златото на прескок във Варна триумфира Колин Девияр (Франция) - 14,150. Втора е рускинята Уляна Перебиносова с 13,950.