от 09.00 часа

Словакия излъга Полша в Санкт Петербург

Милан Шкриняр донесе победата на словаците в 69-та минута

Словакия се наложи над Полша с 2:1 в първия мач от Група Е на Евро 2020. Отборът на Щефан Таркович поднесе една от големите изненади в турнира до момента.

Войчех Шчесни даде аванс за словаците през първото полувреме, след като си отбеляза автогол. Това бе първият случай в историята на Европейските финали, в който вратар си вкарва автогол. Друг от любопитните моменти е, че и двата автогола от началото на турнира са дело на играчи на Ювентус, след като Мерих Демирал имаше нещастието да порази собствената си врата при загубата на Турция с 0:3 от Италия.

За поляците точен в началото на второто полувреме бе Карол Линети, но малко след това Гжегош Криховяк бе изгонен за втори жълт картон. Така се стигна до 69-та минута, когато защитникът Милан Шкриняр донесе успеха на словаците.

Това е трета поредна победа в официален двубой за Словакия над този съперник, като преди това отборът записа два успеха в квалификациите за Мондиал 2010.

Следващият мач за словаците е срещу Швеция, докато Полша ще се изправи срещу фаворита в групата Испания.