Бразилия с реми срещу Еквадор на Копа Америка

Бразилия

Отборът на Бразилия завърши с реми 1:1 срещу Еквадор участието си в груповата фаза на Копа Америка, но въпреки това спечели първото място в поток Б и се класира на 1/4-финалите.

Играчите на “селесао” си бяха осигурили участие в плейофите и селекционерът Тите даде почивка на някои от звездите начело с Неймар.

Въпреки това Бразилия поведе резултата в 37-та минута чрез централния защитник Едер Милитао, който се разписа след подаване на Евертон, но малко след почивката гостите изравниха с гол на Анхел Мена.

По този начин Бразилия завършва на първо място в група А с 10 точки от четири мача, а равенството бе достатъчно на Еквадор, за да намери място на четвъртфиналите, завършвайки на четвърта позиция с три точки. В другия мач от групата Венецуела загуби от Перу с 0:1 и остана на последното място с актив от две точки. Перу завършва на второ място със 7 точки, три повече от третия Колумбия.