Мартин Чой е 8-ми в "12-те часа на Ещорил"

Мартин Чой (в средата) и неговите съотборници.
Снимка: личен архив

Мартин Чой и неговите съотборници в ENERGIE ENDURANCE 91 завършиха осми в клас Суперсток на "12-те часа на Ещорил" от Световния шампионат по мотоциклетизъм за издръжливост. Българинът, французинът Ноел Росан и италианецът Кристиан Наполи направиха гладко състезание и завъртяха 396 обиколки с мотоциклета на Kawasaki по 4.182-километровото трасе.

ENERGIE ENDURANCE 91 направи само 14 обиколки по-малко от победителя в клас Суперсток - BMRT 3D MAXXESS NEVERS, които също караха с Kawasaki. Втори се нареди National Motos с Honda, който води в класирането с актив от 100 точки и само две пред победителите от 12-часовото състезание в Португалия.

SRC KAWASAKI поведе в генералното класиране със сбор от 87 точки и пет повече от F.C.C. TSR Honda. До края на сезона остават още две състезания, като те са 24-часовото "Бол д'Ор" във Франция и "8-те часа на Сузука" в Япония.