Локомотив (Пд) не победи Копенхаген - 1:1

Димитър Илиев се разписа, но голът му не стигна.
Снимка: sportal.bg

Отборите на Локомотив Пловдив и Копенхаген направиха равенство 1:1 в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, игран на стадиона в парк "Лаута" в Пловдив. Домакините не се притесниха от именития си съперник и стигнаха до нов добър резултат в Европа, като запазиха шансове да се борят за класиране за следващата фаза.

След нулево първо полувреме възпитаниците на Александър Тунчев дочакаха своя шанс в 60-та минута, когато капитанът на тима Димитър Илиев хладнокръвно реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бирсент Карагерен. Датчаните изравниха в 74-та минута след точно изпълнение от свободен удар на Пеп Биел, а само две минути по-късно гостите имаха отличен шанс да стигнат до пълен обрат, но Камил Вилчек пропусна дузпа, след като ударът му срещна гредата.

В самия край "смърфовете" останаха с човек по-малко след директен червен картон на Айвън Ангелов, а в крайна сметка срещата завърши при равенство и всичко ще се реши на реванша в Дания след седмица.