от 21.00 часа

Волейболистките ни с първа победа на европейското в Пловдив

България стартира с убедителна победа участието си на Европейското първенство по волейбол за жени. В зала "Колодрума" в Пловдив българските националки се наложиха с 3:0 (25:20, 25:15, 25:19) срещу тима на Гърция.

Първият двубой на Евроволей 2021 бе открит със специално светлинно шоу, което предизвика овациите на публиката.

Отборът на Гърция поведе с 3:1 в началото на двубоя. Емилия Димитрова успя да изравни резултата при 3:3. Гъркините поведоха с 2 точки при 8:6 след блокада на Стилияна Христодулу. Българските момичета изравниха при 9:9 след атака на Нася Димитрова. Пусната топка на Лора Китипова и грешка при организацията на играта на тима на Гърция доведе до ново равенство при 12:12. Успешна атака на Нася Димитрова и грешка в посрещането но Гърция и момичетата на Ивана Петков поведоха с 14:12. Успешна атака "краче" на Нася Димитрова и 16:12. Разликата нарасна на 5 точки при 17:12. Успешен пайп на Елица Василева и България поведе с 19:13. Нов страхотен пайп на Ели Василева и 21:16. Успешна атака на Емилия Димитрова и блокада на Христина Вучкова - 23:16. Гийермо Ернандес взе прекъсване за Гърция. България спечели първата част с 25:20.

България поведе с 6:4 след единична блокада на Гергана Димитрова. Елица Василева отигра много технично атака от зона 6 за 7:4. Гийермо Ернандес взе прекъсване за Гърция. Мощна атака на Емилия Димитрова със скорост от 88 км/час направи резултата 10:6. Ас на Елица Василева направи преднината на България 17:10. Успешна атака на Гергана Димитрова от зона 4 и 18:10. Атака приз центъра на Христина Вучкова и 23:15. Мощна атака през центъра на Христина Вучкова и геймбол при 24:15. България спечели втория гейм убедително с 25:15.

Българските волейболистки дръпнаха с 4:1 в началото на третата част. Атака на Елица Василева от зона 2 - 6:3. Технична атака на Гергана Димитрова от зона 2 - 7:3. Последваха 4 поредни точки за Гърция и равенство при 7:7. Две поредни успешни гръцки блокади и момичетата на Гийермо Ернандес поведоха с 9:7. Иван Петков взе прекъсване за тима на България. Христина Вучкова изравни при 10:10. Мощна атака по блокадата на Емилия Димитрова - 11:11. Ас на Емилия Димитрова даде аванс от 2 точки на България при 14:12. Успешна атака на влязлата като резерва Мирослава Паскова - 17:14. Нов успешен пайп на Елица Василева - 18:15. Блокада на Христина Вучкова и ас на Мирослава Паскова направиха резултата 20:16. Гийермо Ернандес взе прекъсване за Гърция. Мощна атака на Елица Василева от зона 4 по диагонала направи 23:17. Ас на Петя Баракова и мачбол при 24:17.