С 10 души Левски удари Берое - 2:1

Снимка: Сайт на Берое

Отборът на Левски победи Берое с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Първа лига по футбол на стадион „Георги Аспарухов. Така сините взеха втора победа и с 6 точки са на девето място, а Берое е на шесто с 9 т. Домакините изиграха силно първо полувреме, като Христофор Хубчев откри в 31-ата минута. В 36-ата обаче той бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение. Така Левски игра почти час с 10 души, но въпреки това в 43-ата минута с впечатляващ изстрел от далеч Борислав Цонев покачи на 2:0. Гостите успяха да върнат едно попадение чрез Лебон в 64-ата минута, но силите им не достигнаха за нещо повече.

Треньор в този мач на столичани бе Тодор Симов, а публиката на стадиона започна да скандира в заключителните минути името на Станимир Стоилов.