Бразилия и Аржентина с победи като гости за Мондиал 2022

Евертон (в синя фланелка) вкара гола за Бразилия в Сантяго.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Бразилия записа шеста поредна победа в квалификациите за Мондиал 2022, след като спечели с 1:0 над Чили в Сантяго. Аржентина също спечели като гост във Венецуела.

Въпреки експерименталния състав Бразилия наложи волята си в чилийската столица. Голът падна през втората част. При контраатака Неймар от малък удар стреля, вратарят Клаудио Браво спаси, но при добавката Евертон Рибейро се разписа.

Шампионът от Копа Америка Аржентина спечели с 3:1 при гостуването си на Венецуела в Каракас. Домакините останаха с човек по-малко в 32-ата минута, когато влезлият като принудителна смяна Адриан Мартинес получи директен червен картон, след като извърши много грубо нарушение срещу Лионел Меси.

Първоначално реферът Леодан Гонзалес му показа само жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си. В добавеното време на първата част Аржентина стигна до откриване на резултата чрез Лаутаро Мартинес. В 71-ата минута Лаутаро Мартинес влезе в ролята на асистент на Хоакин Кореа за 2:0, а съименникът му Андреа Кореа направи резултата класически само 180 секунди по-късно. Аржентинците извършиха смените си след третото попадение, а в самия край на мача Йеферсон Сотелдо вкара почетно за домакините от дузпа.

Така Аржентина записа мач №21 без загуба, а в следващия си мач хората на селекционера Лионел Скалони се изправят срещу Бразилия в Сао Пауло.

В останалите мачове: Еквадор - Парагвай 2:0 и Перу - Уругвай 1:1. Във временното класиране начело е Бразилия с пълен актив от 21 точки. Следват Аржентина с 15, Еквадор - 12, Уругвай и Колумбия - по 9.