Челси се справи с Тотнъм след почивката

"Сините" вкараха 3 гола на Тотнъм за едно полувреме.

Отборът на Челси победи Тотнъм с 3:0 като гост в лондонското дерби от петия кръг на английската Висша лига.

На "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" първото полувреме бе равностойно, като домакините имаха по-добрите шанс за гол, но не успях да ги реализират. Малко след почивката "сините" поведоха в резултата с гол на централния защитник Тиаго Силва, дошъл след асистенция на Маркос Алонсо. В 57-та минута Н'Голо Канте удвои преднината на гостите, а в продължението на двубоя Антони Рюдигер оформи крайното 3:0 за Челси.

След този успех тимът на Томас Тухел се изравни на върха с Ливърпул и Манчестър Юнайтед, като трите отбора имат по 13 точки, докато Тотнъм заема седма позиция в класирането с актив от 9 точки.