Гаел Монфис на финал в София

Гаел Монфис

Французинът Гаел Монфис се класира за финала на турнира по тенис Sofia Open, след като записа успех със 7:5, 6:0 над американеца Маркос Хирон за 65 минути игра. 35-годишният Монфис, втори в схемата на турнира, в спор за трофея утре ще се изправи срещу Яник Синер (Италия) или Филип Крайнович (Сърбия). Хирон първи направи пробив в мача. Това стана в петия гейм на първия сет. Монфис обаче върна брейка, за да изравни за 4:4. решителен се оказа пробивът, който французинът осъществи в последния гейм на частта, когато носителят на 10 титли от турнири на АТР се възползва от третия си сетбол.

Втората част протече под абсолютната доминация на Гаел Монфис, който направи три пробива и при втория си мачбол стигна до победата. Така французинът ще има възможност утре да се бори за първата си титла от месец февруари 2020 г., когато спечели турнира в Ротердам.