Автогол класира хърватите на световното, Русия на бараж

Хърватски фенове

Автогол в 81-ата минута на Фьодор Кудряшов донесе минимален успех с 1:0 за Хърватия срещу Русия и класиране на победителите за Катар 2022. Руснаците ще трябва да участват в баражите.

Мачът от от група H в Сплит премина под тоталната диктовка на домакините, които се нуждаеха от задължителна победа, за да изпреварят руснаците в класирането.

Под сипещия се проливен дъжд хърватите пропускаха положение след положение, за да се стигне до нелепия автогол на Кудряшов, който изпрати хърватите на световното.

Хърватия набра 23 точки, а Русия с 22 ще се надява да мине през баражите, за да достигне до световните финали.

В другите два мача в тази група Словакия разгроми с 6:0 като гост Малта, като островитяните играха с двама души по-малко от началото на второто полувреме. А Словения се наложи с 2:1 у дома си над Кипър. Тези четири отбора отпадат.