Ювентус с ценен успех над Удинеза

Ювентус надигра Удинезе с 2:0 у дома в мач от 22-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините откриха чрез Пауло Дибала в 19-та минута, преди Уестън МакКени да сложи точка на спора с второ попадение в края на срещата. По този начин „Старата госпожа“ събра актив от 41 точки, изравнявайки се с четвъртия Аталанта, който е с два мача по-малко от „бианконерите“.

Удинезе е 14-и с 20 пункта, на четири от опасната зона. За Юве предстои осминафинал за Купата на страната със Сампдория във вторник, преди дерби с Милан в Серия А в неделя. За тима от Удине ще има две последователни гостувания съответно на Лацио за Купата и на Дженоа за първенство.

По-рано, Торино и Лацио постигнаха победи при гостувания съответно над Сампдория и Салернитана.