Бетис спечели доиграването със Севиля за Купата на краля

Бетис елиминира Севиля с 2:1 за Купата на краля

Отборът на Бетис елиминира градския съперник Севиля с 2:1 от турнира по футбол за Купата на краля на Испания. В доиграването от осминафиналния сблъсък воденият от треньора Мануел Пелегрини тим на Бетис измъкна успеха срещу отбора на Юлен Лопетеги след гол на Серхио Каналес в 73-ата минута. Двубоят започна вчера, но при резултат 1:1 бе прекратен в 39-ата минута, след като привърженик хвърли от трибуните прът на терена, който удари по главата Жоан Жордан от Севиля. Преди този инцидент Папу Гомес бе дал аванс на Севиля в резултата в 35-ата минута с удар от дъгата на наказателното поле, но 4 минути по-късно Набил Фекир изравни с изпълнение директно от корнер.

По-рано днес от Севиля излязоха с официална декларация, че не са съгласни с решението срещата да бъде доиграна, но добавиха, че ще се съобразят с него и ще излязат на терена.

Бетис е петият отбор, класирал се на 1/4-финалите, като днес това направи и Валенсия след 1:0 над Балеарес.