от 07.00 часа

Оже-Алиасим и Мъри с петсетови победи

Феликс Оже-Алиасим загуби сет на нула, но спечели мача.

Канадецът Феликс Оже-Алиасим и британецът Анди Мъри се класираха за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис след петсетови победи.

Деветият поставен Оже-Алиасим надделя над финландеца Емил Руусувуори с 6:4, 0:6, 3:6, 6:3, 6:4 след 3:43 часа игра.

Тенисистът от Монреал загуби сет на нула и отстъпваше с 1-2 части, но съумя да се върне в мач, подпомогнат и от умората на съперника в края.

Феликс направи 26 печеливши удари при цели 52 непредизвикани грешки, докато при Руусувуори балансът беше 38-66.

Анди Мъри

Петкратният финалист в Мелбърн Анди Мъри пък отстрани №21 в схемата Николоз Басилашвили от Грузия след 6:1, 3:6, 6:4, 6:7(5), 6:4 в четиричасов двубой.

В заключителния сет шотландецът, който играе с „уайлд кард“, поведе с 3:0, но съперникът изравни при 4:4. Мъри не се отказа и проби в последния гейм, с което заслужи победата.

34-годишният Анди записа 69 печеливши удари (14 аса) при 99 непредизвикани грешки (7 двойни).

Следващият съперник на Мъри е японецът Таро Даниел.