Барса отпадна от Купата на краля, Реал се класира трудно

Атлетик (Билбао) - Барселона

Отборът на Атлетик (Билбао) изхвърли Барселона от турнира за Купата на краля в Испания, побеждавайки го у дома си с 3:2 след продължения в мач от осминафиналите.

Домакините поведоха още във втората минута чрез Муняин, но 18 минути по-късно Феран Торес върна равенството. През втората част Билбао категорично бе по-добрият отбор и в самия край на мача Иниго Мартинес върна аванса на баските. Малко след това обаче Педри измъкна каталунците и подсигури продълженията.

В 104-ата минута Жорди Алба подари дузпа на съперника, а капитанът на домакините Муняин бе безкомпромисен от бялата точка и донесе триумфа на своя тим.

Така, след като миналата седмица загуби полуфиналната битка за Суперкупата на Испания, тази седмица Барселона е аут и от Купата на Краля.

Реал (Мадрид) се измъкна, побеждавайки като гост Елче с 2:1 също в осминафинален сблъсък за Купата на краля. Двата тима завършиха при нулево равенство в редовното време, затова се стигна до продължения, които предложиха истинско шоу на зрителите. В 104-ата минута Гонсало Верду изведе Елче напред, а само четири минути по-късно Иско върна равенството. В 116-ата минута обаче Еден Азар класира мадридчани за четвъртфиналите.

А в мач за първенство Хетафе победи Гранада с 4:2.