Тунис надви Нигерия за четвъртфинал срещу Буркина Фасо

Футболистите на Тунис се радват след края на мача.
Снимка: Ройтерс

Тунис стана вторият четвъртфиналист за Купата на африканските нации, след като победи Нигерия с 1:0 в Камерун.

В 1/4-финалния сблъсък Орлите от Картаген ще се изправят срещу тима на Буркина Фасо, надвил със 7:6 след дузпи състава на Габон.

Развръзката в полза на тунизийците дойде само две минути след началото на втората част, когато Юсеф Мсакни даде преднина на северноафриканската страна.

Десетина минути по-късно в игра за "суперорлите" влязоха двама от най-добрите офанзивни футболисти на Нигерия - Питър Олайника и Алекс Иуоби. Вторият получи червен картон само седем минути след появата си на терена.

До края на срещата Нигерия опита всичко с 10 души, но силите им не стигнаха за изравняване на резултата и в крайна сметка радостта беше за Тунис.