от 12.00 часа

Шампионът Рубльов спечели за 72 минути в Ротердам

Андрей Рубльов започна успешно в "Ахой".
Снимка: ABN AMRO WTT

Защитаващият титлата си от АТР 500 тенис турнира в Ротердам Андрей Рубльов се класира за осминафиналите.

Вторият поставен руснак се наложи с 6:4, 6:4 над тръгналия от квалификациите швейцарец Хенри Лааксонен. Мачът продължи само 72 минути

Рубльов направи по един пробив във всеки сет, което му беше достатъчно за успеха. Московчанинът наниза седем аса, вкара 63 процента първи сервис и спечели 82 процента от точките при разиграването му.

В друг мач в зала „Ахой“ участващият с „уайлд кард“ нидерландец Талон Хрийкспоор поднесе голяма изненада, след като отстрани седмия поставен Аслан Карацев от Русия след 2:6, 7:6(2), 7:6(0).

Руснакът водеше със сет и 5:2, но не успя да затвори частта и загуби в тайбрека. Историята се повтори и в третия сет, когато проби за 3:2, а в деветия гейм имаше два мачбола, които 62-ият в света Хрийкспоор отрази. След това Карацев сервираше за победата, но съперникът върна брейка. В тайбрека нидерландецът беше категоричен и успя за запише една от най-значимите победи в кариерата си.