Атлетико (Мадрид) победи драматично Хетафе

Атлетико (Мадрид) - Хетафе

Футболистите на Атлетико (Мадрид) постигнаха трудна и драматична победа над Хетафе с 4:3 в мач от 24-ия кръг на испанското първенство и се върнаха на четвъртото място в класирането. Шампионите на Испания обаче допуснаха множество грешки в защита, което едва ли дава спокойствие на треньора Диего Симеоне.

Домакините поведоха с 2:0 до средата на първото полувреме и изглеждаше, че едва ли ще имат особени проблеми до края на срещата, предвид силната си игра в началните минути. Точни бяха Корея в 19-ата минута и Куня в 27-а. Но, до края на първата част груби грешки в отбрана ги поставиха в ролята на догонващи в резултата. Шокиращо за Атлетико, гостите обърнаха резултата след попадения на Майорал в 30-ата и два гола на Юнал от дузпи в 37-ата и 42-ата минута. Секунди преди края на полувремето Корея изравни за 3:3 с второто си попадение в мача и изглеждаше, че всички предпоставки за нов обрат са налице. В 58-ата минута Фелипе направи глупаво нарушение и получи директен червен картон, като остави домакините в намален състав. Въпреки това, те стигнаха до победата с гол в последните секунди на редовното време на Ермосо.