Автогол на Томас Мюлер препъна Байерн

Невиждано - Томас Мюлер си вкара автогол.

Байер (Леверкузен) спря серията си от 5 загуби срещу лидера Байерн, след като стигна до 1:1 и взе точка от Мюнхен при гостуването си от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Заминаващият в посока преследвача Борусия (Дортмунд) това лято защитник Никлас Зюле откри резултата на „Алианц Арена“ още в 18-ата минута, но след точно толкова неговият съотборник Томас Мюлер си вкара автогол.

Резултатът се запази 1:1 до последния съдийски сигнал, въпреки че баварците отправиха общо 20 изстрела към вратата на „аспирините“.

Така двата отбора поделиха точките и Байерн остава на върха с актив от 59, докато Байер е трети с 45 в своя актив.

Четвъртият РБ Лайпциг също стигна само до равенство 1:1 у дома срещу Фрайбург в друг мач от кръга, игран по същото време, докато най-убедителния успех постигна Айнтрахт (Франкфурт), разбивайки като гост Херта с 4:1 в Берлин.