Реал громи, Бензема пише история

Карим Бензема се отличи с гол от дузпа и асистенция

Отборът на Реал (Мадрид) разгроми с 4:1 като домакин Реал Сосиедад в мач от 27-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така тимът на Карло Анчелоти гледа все по-уверено към титлата, след като вече има 8 точки аванс пред втория Севиля (55 т.).

34-годишният френски ветеран Карим Бензема се отличи с гол от дузпа и асистенция. Той вкара още два гола, но бяха отменени заради засади. Бензема стана седмият играч, който вкарва 20 или повече голове в един сезон в първенството на Испания в 4 поредни шампионата. Преди французина това бяха постигали Едмундо Суарес (Мундо), Алфредо Ди Стефано, Уго Санчес, Лионел Меси, Кристиано Роналдо и Луис Суарес. А също така Бензема стана третият футболист, достигнал до 100 асистенции в Ла Лига през 21-и век. Тук убедителен лидер е Лионел Меси със 192 асистенции, а втори е Даниел Алвеш със 103.

Мигел Оярсабал изведе гостите напред в резултата с гол от дузпа в 10-ата минута, но в 40-ата Едуардо Камавинга изравни с шут отдалеч. В 43-ата отново с далечен изстрел Лука Мадрич обърна резултата в полза на столичани. Резултатът стана 3:1 в 76-ата минута, когато Бензема бе точен от дузпа. Резервата Марко Асенсио направи оформи крайното 4:1 в 79-ата минута.