от 15.00 часа

Арсенал записа важен успех във Висшата лига

Арсенал

Арсенал победи като гост Уотфорд с 3:2 в среща от 28-ия кръг на Висшата английска лига.

Мартин Йодегор откри резултата в полза на гостите с удар от близка дистанция още в петата минута.

Само шест минути по-късно Кучо изравни за "стършелите", след като намери празно пространство в наказателното поле.

В 18-ата минута Томас Партей пропусна да върне аванса за "артилеристите", но логичното се случи след точно половин час игра, когато Букайо Сака направи безпомощен вратаря Бен Фостър.

В 52-ата минута Габриел Мартинели се разписа във вратата на Уотфорд след асистенция на Александър Лаказет.

Три минути преди изтичане на редовното време Кучо подаде за Муса Сисоко и французинът вкара още един гол във вратата на гостите.

Арсенал се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 48 точки след четири поредни победи, докато Уотфорд има само 19 точки на 19-та позиция във Висшата лига и продължава да бъде застрашен от изпадане от елита. "Стършелите" нямат победа в 15 последователни срещи.

По-късно днес е дербито на Манчестър между Сити и Юнайтед.