от 15.00 часа

Виляреал и Челси са последните четвъртфиналисти в Шампионската лига

Ювентус - Виляреал
Виляреал и Челси са последните два отбора, които се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол.
В срещи реванш от осминафиналите, Виляреал надигра Ювентус в Торино с 3:0 след попадения на Жерард Морено в 78-ата минута от дузпа и Пау Торес в 85-ата минута. Първата среща в Испания приключи наравно - 1:1 и с общ резултат 4:1 Виляреал продължава похода си в турнира.
В другия мач Челси се наложи и при гостуването си на Лил - този път с 2:1. Французите поведоха на собствения си стадион в края на първото полувреме чрез Бурак Йълмаз от дузпа, но веднага след това Кристиан Пулишич изравни за лондончани. През второто полувреме Сезар Аспиликуета сложи точка на спора с още един гол за Челси в 71-ата минута и гарантира участие на лондонския тим в четвъртфиналите.
Освен Виляреал и Челси, четвъртфиналисти са още: Байерн Ливърпул, Манчестър Сити, Реал (Мадрид), Атлетико (Мадрид) и Бенфика. Жребият е в петък.